Nepiesārņosim sadzīves kanalizācijas tīklus!

Aizliegts izmest kanalizacija 800Apsekojot sadzīves kanalizācijas tīklus Carnikavas novadā, konstatēts, ka pēdējā laikā tie pastiprināti tiek piesārņoti ar sadzīves atkritumiem un priekšmetiem, kurus aizliegts izmest sadzīves kanalizācijas tīklā, kas paredzēts notekūdeņu novadīšanai.

Kanalizācijas tīklu aizsprostojumu un bojājumu gadījumos cietēji pirmām kārtām ir paši iedzīvotāji, tāpēc aicinām lietot sadzīves kanalizācijas tīklus tiem paredzētajiem mērķiem un cienīt to cilvēku darbu, kuri novadā šos tīklus apkalpo.

Carnikavas novada domes saistošajos noteikumus Nr. 2009/2 uzskaitīts, ko drīkst un ko nedrīkst novadīt sadzīves kanalizācijas tīklā.

Saimnieciskās kanalizācijas tīklā ir atļauts ievadīt notekūdeņus:
• kuri nav bīstami kanalizācijas tīklu un būvju ekspluatācijai un to apkalpojošā personāla veselībai;
• kurus var attīrīt kopā ar sadzīves notekūdeņiem bioloģiskās attīrīšanas iekārtās;
• kuru temperatūra nepārsniedz 40˚C.

Saimnieciskās kanalizācijas tīklā ir aizliegts ievadīt notekūdeņus, kuri satur:
• degošus piemaisījumus un izšķīdinātas gāzveida vielas, kuras veicina uzliesmojošu maisījumu rašanos kanalizācijas tīklā;
• bioloģiski nedegradējamas sintētiskas virsmas aktīvas vielas;
• skābes un citas vielas, kuras var izraisīt cilvēka veselībai bīstamu gāzu (sērūdeņraža oglekļa oksīda, zilskābes u.c.) izdalīšanos;
• radioaktīvas vielas;
• cietus priekšmetus, tekstilizstrādājumus, smiltis, grunti, eļļas un citas vielas, kuras var veicināt tīklu aizsērēšanu;
• pārtikas un ražošanas atkritumus nesasmalcinātā veidā;
• koncentrētus šķīdumus, kuri radušies skalojot cisternas, kublus un tml.