Garciemā pārbūvēs ūdensapgādes sistēmu

Garciema majas1-0435 8500Tuvākajā laikā Garciemā sāks plānoto ūdensapgādes sistēmas pārbūvi, kas nepieciešama, lai nodrošinātu Garciema stacijas apkaimes daudzdzīvokļu namus un privātmājas ar dzeramo ūdeni, kas atbilst Ministru Kabineta noteikumos izvirzītajām kvalitātes prasībām.

Pārbūvi pēc pašvaldības aģentūras "Carnikavas Komunālserviss" pasūtījuma veiks SIA "RERE Vide", kas pašvaldības iepirkumā piedāvāja viszemāko cenu, un projekta izmaksas plānotas 109 142,51 eiro no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Garciema ūdensapgādes būves plānojums lielākoties ir pa esošo trasi un no tās atšķiras vien nedaudzās vietās.

Būvnieks darbus sāks ar trases nospraušanu dabā. Aicinām iedzīvotājus neaiztikt un nebojāt nosprausto trasi un netraucēt būvdarbu norisi!

Ārkārtējās situācijas laikā pašvaldībai nav iespējas sarīkot iedzīvotāju kopsapulci, lai ziņotu par plānoto būvdarbu gaitu, tāpēc aicinām apkaimes iedzīvotājus regulāri sekot līdzi informācijai pašvaldības elektroniskajos saziņas kanālos, kā arī izdevumā "Carnikavas Novada Vēstis".

Jau vēstīts, ka Garciema ūdensapgādes sistēmu Carnikavas novada pašvaldība pirms pieciem gadiem pārņēma no VAS "Latvijas dzelzceļš". Šajā laikā Carnikavas Komunālserviss ir veicis vairākus uzlabojumus: uzlaboti artēziskie urbumi, kas regulāri tika kopti; pie ūdens gūtnes tika uzstādīta atdzelžošanas iekārta. Rezultātā no ūdens sagatavošanas stacijas plūda tīrs ūdens, tomēr novecojušo ūdens cauruļvadu dēļ ūdens kvalitāte, nonākot pie patērētāja, samazinājās – liecināja dzeramā ūdens monitoringa dati. Tāpēc Veselības inspekcija, kas veic dzeramā ūdens uzraudzību un kontroli, aicināja pašvaldību vērtēt nepieciešamību veikt ūdensapgādes sistēmas Garciemā pārbūvi.