Aicinām šķirot atkritumus savā mājsaimniecībā

Skirosanas soma 800Atgādinām par ērtu iespēju savā īpašumā šķirot atkritumus, lietojot "Clean R" piedāvātās divu veidu šķiroto atkritumu somas, kas paredzētas stikla iepakojumam un jauktam iepakojumam. Somu par 7,26 eiro var iegādāties veikalā "Narvesen" Stacijas ielā 2A Carnikavā vai pasūtīt somu piegādi uz mājām "Clean R" klientu centrā pa tālruni 67111001 vai rakstot uz

"Clean R" tās izved bez maksas, ja ir noslēgts atkritumu apsaimniekošanas līgums.

Sākoties pavasara dārza darbu sezonai, atgādinām, ka pērno lapu u.c. dārza atkritumu dedzināšana nav aizliegta, taču nav vēlama, jo rada neērtības apkārtējiem. Savukārt sadzīves atkritumu dedzināšana īpašumā ir aizliegta, par to pienākas sods.

Aicinām dārza atkritumus kompostēt savā īpašumā, turklāt šķirojot iespējams ietaupīt, jo samazinās maksa par sadzīves atkritumu izvešanu – to paredz "Saistošie noteikumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Carnikavas novadā".

Lapas, lakstus u.c. zaļos atkritumus (bet ne zarus, kokus, koku saknes un citus priekšmetus) iespējams izmest speciāli ierīkotajā novietnē pašvaldības īpašumā pie Zibeņu–Briljantu ceļa.

Arī "Clean R" piedāvā divus ērtus risinājumus, kā rīkoties ar bioloģiski noārdāmajiem, t. sk. dārza atkritumiem. Ir iespēja iegādāties priekšapmaksas BIO maisus – vienā komplektā (rullī) ir 12 100 l maisi, komplekta cena ar PVN ir 19,08 eiro/rullis (viena maisa cena 1,59 eiro). Cenā ir iekļauta arī BIO maisu izvešana – atliek vien maisus piepildīt ar bioloģiski noārdāmiem atkritumiem. Otrs risinājums ir BIO konteinera uzstādīšana, noslēdzot BIO atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma līgumu. Jaunas 0,24 m3 atkritumu tvertnes vērtība ir 49,10 eiro (ieskaitot PVN), bet 0,66 m3 atkritumu tvertnes vērtība – 170,44 eiro (bez PVN). BIO konteineru izvešana notiek līgumā norādītajā grafikā vai pēc klienta pieteikuma. Cena par BIO konteinera izvešanu ir 11,02 eiro/m3 (ieskaitot PVN).

Gan izvēloties BIO maisus, gan BIO konteineru, klients ir atbildīgs par atkritumu saturu – lai sašķirotie atkritumi būtu sausi un atbilstu bioloģiski noārdāmo atkritumu aprakstam.

Saistībā ar iedzīvotāju sūdzībām par neestētisko izskatu, kā arī regulāriem atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumiem – neatbilstošu atkritumu izmešanu – aprīlī tiek likvidēts dalīti vākto atkritumu punkts Liepu ielā 3 Carnikavā. Vietas, kur pieejami dalīti vākto atkritumu konteineri, var atrast www.komunalserviss.carnikava.lv.