Ikdienas darbi 2018. gada janvārī

kaisa celus ziema 800Jaunums – kopš janvāra vidus Carnikavas novadā ieviesta vēl viena iespēja operatīvi paziņot pašvaldības aģentūrai "Carnikavas Komunālserviss" par saimnieciskām problēmām – izmantojot viedtālruņa aplikāciju "Mobio".

Polderu apsaimniekošana
  • Janvārī regulāri kontrolēta astoņu sūkņu staciju darbība un veikta nepieciešamā regulēšana. DKS "Zvejnieks-1" apsekotas un pārtīrītas pašvaldības nozīmes koplietošanas ūdensnotekas – noņemts apaugums, novākti neatļautās vietās uzstādītie žogi, vārti, likvidēti bebru aizsprosti.
  • Likvidēts zāļu un sakņu aizdambējums pie Laveru sūkņu režģiem, iztīrītas restes Eimuru sūkņu stacijā.
  • Jūraskrastu, Upes un Priedes, Bērzu, Mazajā Lilastes ielā iztīrītas koplietošanas ūdensnotekas, tām noņemts apaugums. Pašvaldības nozīmes koplietošanas ūdensnotekā pie D-9 novākts apaugums (koki, krūmi).
  • Uzstādīti un testa režīmā pārbaudīti Siguļu aizsargdambja D-4 pretplūdu sūkņi. Apsekojot aizsargdambi D-9, konstatēts erozijas process pie Lauku ielas. Lai to novērstu, šajā vietā izveidots šķembu bērumus.
  • Paveikti Mangaļu polderu sūkņu stacijas elektroinstalācijas sadalnes avārijas remontdarbi.
  • Mangaļu polderī pārtīrīta koplietošanas ūdensnoteka un caurtekas, likvidēti bebru aizsprosti.
Vide, labiekārtošana
  • Sazāģēti un saskaldīti 80 kubikmetri malkas. Viršu ielā nozāģēti 10 koki, nofrēzēti celmi. Izzāģēti zemie koku zari Jūraskrastu un Mežmalas ielās Gaujā. Carnikavā apzāģēti koku vainagi Kalmju ielā pie tirgus un Stacijas laukumā. Stacijas laukumā nozāģēta liepa. Garupes ielā nozāģēti pieci koki, kas nepieciešams ielas rekonstrukcijas projekta turpināšanai. Trim kokiem Pulksteņa skvērā, diviem kokiem Stacijas ielā un diviem Rīgas ielā apzāģēts zaru vainags.
  • Savākti un izvesti nevietā izmestie atkritumi, svētku eglītes, riepas, nolauztie zari, kā arī savākti un izvesti atkritumi gar ielu un ceļu malām, gar reģionālo atoceļu P1.
  • Carnikavas stadiona hokeja laukums sagatavots ledus liešanai.
  • Sakoptas PII "Riekstiņš " dobes. Pulksteņa skvērā rozes nosegtas ar egļu zariem.
  • Garupē sazāģēts koks, kas Latvijas valsts mežu teritorijā uzkritis tiltiņam pār Langu.
  • Sagatavoti vairāki atzinumi un atbildes iedzīvotājiem par koka ciršanu,
  • Reaģējot uz sūdzībām, kas saņemtas caur lietotni MOBIO, apsekotas vairākas vietas novadā, lai rastu piemērotu risinājumu.
Ūdenssaimniecība
  • Janvārī 4 jauni pieslēgumi centralizētajiem ūdens tīkliem, 5 – centralizētajiem kanalizācijas tīkliem; uzstādīti 22 jauni ūdens patēriņa skaitītāji.
  • Bērnudārza "Riekstiņš" katlu mājā nomainīts apkures sistēmas cirkulācijas sūknis, grupā "Pasaciņa" uzstādītas četras izlietnes.
  • Sūkņu stacijās regulāri tiek veikta kanalizācijas aku grozu tīrīšana. Zvejnieku ielā 26 un Nēģu ielā 30 iztīrīta ārējā kanalizācija,
  • Garciemā apsekota ūdens gūtne, lai novērtētu dzeramā ūdens kvalitāti. Sagatavoti dati Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centram par pazemes ūdeņu monitoringa rezultātiem 2017. gadā Carnikavā un Kalngalē.
  • Verificēti vairāki daudzdzīvokļu namu siltuma skaitītāji.
  • Veikti ūdens zudumu mērījumi nakts stundās.
Ceļu infrastruktūrā paveiktais
  • Atjaunota Lūšu, Stirnu, Ceriņu un Zaķu ielu virsma, Viršu ielā noņemts apaugums.
  • Atbilstoši laikapstākļiem un uzsnigušā sniega daudzumam janvārī tīrīts sniegs no ietvēm, ielām, laukumiem, kā arī veikta ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiālu.
Nekustamā īpašuma apsaimniekošana
  • Izzāģētas sagataves 20 koka pludmales celiņu sekciju izgatavošanai, tiltiņa remontam Vilnīšu ielas galā Garupē un malkas novietnes būvniecībai, visi sagatavotie materiāli apstrādāti ar antiseptisku līdzekli. Laivu ielā 12 uzbūvēta malkas novietne.
  • Veikta ventilācijas sistēmas izbūves variantu izpēte Carnikavas pašvaldības policijas telpās un attīstības nodaļā.
  • Apsekoti bērnu un atpūtas laukumi novada, tajos veikti nepieciešamie remontdarbi, salaboti no Piejūras internātpamatskolas pārņemtie darbagaldi.
  • Salabotas durvis un slēdzene sociālajam dzīvoklim Carnikavā. PII grupas "Pasaciņa" ēkas pagrabā izveidotas gaisa cirkulācijas atveres. Izgatavots un uzstādīts vējstikls sniega motociklam "Burāns".
Elektroapgāde
  • Mazajā Lilastes ielā izbūvēts un pieslēgts jaunais ielas apgaismojums.
  • Tautas namā "Ozolaine" izbūvēts vājstrāvas pieslēgums serveru telpā, ievilkta elektroinstalācija sadales telpā Stacijas ielā 7.
  • Saremontētas atsevišķas elektriskās detaļas traktortehnikai, kā arī Rožu ielas kanalizācijas sūkņu stacijas automātika (vairākkārt) un sūknis Mangaļu sūkņu stacijā. PII "Piejūra" veikti telpu apgaismojuma mērījumi. Carnikavas stadionā nomainīts bojātais apgaismojumam taimeris.
  • Izmantojot pacēlāju, nomainīti izdegušie gaismekļi vairākās novada ielās, noņemti elektriskie svētku egļu rotājumi un ielu dekori.
  • Noregulētas automātiskās ierīces Laveru sūkņu stacijā.
  • Izdegušo lampiņu nomaiņa - pēc vajadzības pašvaldības, izglītības u.c. iestādēs.
Projektēšana, būvniecība, iepirkumi
  • Sagatavots projektēšanas uzdevums kultūras un amatniecības centra izveidei īpašumā "Blusas".
  • Norisinās Carnikavas notekūdeņu attīrīšanas stacijas pārbūve.
  • Sagatavots projektēšanas uzdevums "Būvprojektu izstrāde Zušu un Stacijas ielas, Carnikavā, Carnikavas novadā pārbūvei un būvdarbu autoruzraudzība", izsludināta iepirkuma procedūra.
  • Izsludināta iepirkuma procedūra "Ielu un ceļu asfaltbetona seguma uzturēšana Carnikavas novadā 2018.gadā".
  • Sagatavota tehniskā specifikācija iepirkuma izsludināšanai "Ielu un ceļu asfaltbetona seguma uzturēšana Carnikavas novadā 2018.gadā" un "Garupes ielas pārbūve II kārta".