Vairākās ielās pabeigta apgaismojuma ierīkošana uz “Sadales tīkla” balstiem

Apgaosmojums ST 800Martā "Carnikavas Komunālserviss" pabeidzis apgaismojuma ierīkošanu vairākās ielās, izmantojot šim mērķim AS "Sadales tīkls" (ST) infrastruktūras balstus.

Šajā projektā no jauna izgaismotas Grīvas, Griezes un Gobas ielas kooperatīvā "Atpūta –3", Carnikavā, kur izbūvēts arī jauns elektrības pieslēgums. Citur gaismekļi uzstādīti tumšākajās vietās, ņemot vērā arī iedzīvotāju lūgumus – Cielaviņu, Šosejas un Ūdensrožu ielās Carnikavā, Liepas un Pļavmalas ielā Gaujas ciemā, Paegļu ielā Garciemā, kā arī Ķīvīšu ielā Kalngalē.

Īstermiņā šāds risinājums ir ievērojami lētāks nekā jaunas apgaismes līnijas izbūve, tomēr ne visur, kur atrodas ST balsti, tehniski iespējams ierīkot papildu apgaismojumu. Tiek arī vērtēts, vai ierīkošanas izmaksas ir samērojamas ar apgaismojuma lietotāju skaitu. Šobrīd tiek pārbaudītas tehniskās iespējas izvietot gaismekļus uz ST infrastruktūras vēl vairākās novada ielās.

Jauna apgaismojuma līnija šogad tiks izbūvēta rekonstruējamajā Dzirnupes ielā, Siguļos, kā arī pašvaldībai piederošajā Garupes ielā. Iedzīvotāji bieži vaicā par apgaismojuma ierīkošanas iespējām Garupes ciema ielās, taču, tā kā tur lielākā daļa ielu ir kooperatīvu īpašumā, pašvaldība nav tiesīga ieguldīt līdzekļus, uzstādot tajās apgaismojumu.