Drukāt

Šķiroto atkritumu konteineri novada ciemos izvietoti 21 vietā

.

Dalito atkritumu konteineri zals dzeltensSadarbojoties ar atkritumu apsaimniekotāju SIA "Clean R", ikvienam iedzīvotājiem ir iespēja šķirot sadzīves atkritumus, kas palīdzēs samazināt kopējo atkritumu daudzumu un iedzīvotāju izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu.
 
Lielāko daļu no nešķiroto sadzīves atkritumu apjoma veido otrreiz izmantojamie atkritumi, tādi kā plastmasa, papīrs un stikls, kurus var ērti atšķirot. Atkritumu šķirošana nav sarežģīts process, ir jāievēro tikai daži nosacījumi. Pats svarīgākais – šķirot pareizi.
 
DALĪTI VĀKTO ATKRITUMU PUNKTI
Iedzīvotājiem ir iespēja šķirotos atkritumus nogādāt uz kādu no publiski pieejamajiem dalīti vākto atkritumu punktiem pašvaldības teritorijā. Patlaban Carnikavas novada iedzīvotājiem ir pieejams 21 šķiroto atkritumu punkts (sk. ilustrācijā ŠEIT), kurā bez maksas jebkurš iedzīvotājs var atbrīvoties no dalīti vāktiem atkritumiem. Šķiroto atkritumu konteineru skaits, tilpums un izvešanas biežums tiek plānots, balstoties uz iedzīvotāju skaitu, blīvumu, šķirošanas paradumiem u.c. Pašvaldības aģentūra "Carnikavas Komunālserviss" kopā ar "Clean R" nepārtraukti analizē situāciju ar dalīti vākto atkritumu konteineriem un plāno izveidot vēl jaunas vietas. Atsevišķās vietās jau šobrīd konteineru skaits ir dubultojies.
 
Publiski pieejamos atkritumu šķirošanas punktos ir novietoti šķirošanas konteineri ar uzlīmēm, uz kurām ir norādīti atkritumu veidi, kurus drīkst ievietot konkrētajā konteinerā.
 
KĀPĒC KONTEINERI STRAUJI PIEPILDĀS
Mēdz būt, ka šķiroto atkritumu konteineri strauji piepildās, un tam var būt vairāki iemesli. Viens no tiem – vēl arvien virkne novada iedzīvotāju nav noslēguši līgumu ar "Celan R" un savus sadzīves atkritumus izmet, kur pašiem šķiet ērtāk. Daži tam izmanto viegli pieejamos sadzīves atkritumu konteineros pie daudzdzīvokļu un uzņēmumu ēkām, tādējādi liekot par saviem atkritumiem maksāt citiem. Savukārt citi vieglprātīgi izmet savus atkritumus šķiroto atkritumu konteineros, kā rezultātā konteineru saturs tiek neglābjami sabojāts un tie piepildās krietni ātrāk nekā prognozēts. Aicinām iedzīvotājus fiksēt šādas situācijas un aizrādīt negodprātīgajiem iedzīvotājiem.
 
Papīra, kartona un plastmasas iepakojumam paredzētais konteiners parāk strauji piepildās arī tad, ja tajā izmet nesaplacinātu iepakojumu un PET pudeles. Problēmas risinājums ir vienkāršs – pietiks, ja kartona kastes un PET pudeles saspiedīsiet ar kāju. Tas būtiski samazinātu atkritumu apjomu, un konteinerā varēs ievietot pat trīs reizes vairāk atkritumu. Atkritumu sapresēšana šķirošanu padara arī videi draudzīgāku, jo atkritumu izvešanai tiek tērēts mazāk resursu.
 
ŠĶIROŠANAS SOMAS IZVED BEZ MAKSAS
Carnikavas novada privātmāju iedzīvotājiem ir iespēja atbrīvoties no šķirotiem atkritumiem jebkurā publiskajā dalīti vākto atkritumu punktā vai par 7,26 eiro iegādāties speciālās šķiroto atkritumu somas. Somu izvešanu "Clean R" nodrošina bez maksas. Somas var iegādāties veikalā "Narvesen" Stacijas ielā 7, Carnikavā vai vai katra mēneša otrajā un ceturtajā ceturtdienā Carnikavas Komunālservisā pie "Clean R" klientu apkalpošanas speciālista.
 
Šķirošanas somas ir izturīgas, ilgstoši lietojamas un uz tām ir detalizēta informācija par to, ko tajās drīkst ievietot. Ir divu veidu somas – stiklam vai jauktam iepakojumam (jaukts iepakojums ir sauss, tīrs papīra, kartona, PET, plastmasas, metāla iepakojums bez ēdiena un dzēriena paliekām).
 
Šķirošanas somu savākšana un izvešana notiek bez maksas, iepriekš piesakot šo pakalpojumu "Clean R" klientu centrā pa tālruni 67111001 vai rakstot uz e-pasta adresi . Stikla atkritumu savākšana tiek organizēta katra mēneša otrajā un ceturtajā ceturtdienā, bet iepakojuma savākšana – katra mēneša pirmajā un trešajā ceturtdienā. 
 
Clean R, Carnikavas Komunālserviss

Ādažu novada pašvaldības aģentūra
Carnikavas komunālserviss

Adrese: Stacijas iela 7, Carnikava,Carnikavas pagasts,
Ādažu novads, LV-2163


Tālr.: +371 67993705
e-pasts:

                

Reģ.Nr. 90001691745

AS SEB banka
LV65UNLA0050013449119
AS Swedbank
LV28HABA0551029413114
AS Citadele banka
LV87PARX0023202160001 
                       Simbols-e E-adrese