Drukāt

Aktuālākie – vasaras sezonas remontdarbi un pļaušana

.

celmalu plausana-160847
Ikdienā sezonas strādnieki pludmales sakopj katru dienu, bet atkritumu urnas tiek iztukšotas pēc nepieciešamības reizi vai divreiz nedēļā. Kopā jūnijā pludmalēs, kā arī Gaujas, Dzirnupes un ezeru krastos savākti un izvesti 80 m3 atkritumu.
 
Vasarīgi jaukos laikapstākļos novada pludmales un atpūtas vietas apmeklējuši daudzi atpūtnieki (Carnikavas promenādē iebūvētais skaitītājs atsevišķās dienās reģistrējis pat līdz 3000 pārvietošanas pa promenādi, saskaitot turp un atpakaļ gājienus un velobraucienus).
 
Lai pludmales būtu tīras un patīkamas arī pastāvīgi lielā cilvēku pieplūdumā, pašvaldības aģentūras "Carnikavas Komunālserviss" organizēja papildu sakopšanas darbus (Jāņu brīvdienu nedēļā 21., 23., 25., 28. jūnijā) brīvdienās agri no rīta, kamēr pludmalēs vēl nav atpūtnieku. 
 
Jūnijā sakopta peldēšanas vieta pie Dzirnezera, līdzās kooperatīvam "Zvejnieks", kur nopļauti meldri un atpūtas vietai piegulošais zāliens.
 
Karstais laiks strauji uzziedināja rozes novada skvēros un daudzgadīgās vasaras puķes, bet jaunumi vasaras puķu dobēs šogad ir laurentijas, baltās pelargonijas, krustaines, kā arī Ķīnas neļķītes – pie topošā Carnikavas informācijas centra būves. Krāšņi ziedējušo tulpju sīpoli jūnijā ir izrakti un apstrādāti, lai saglabātu tos līdz stādīšanai dobēs rudenī. Tulpju vietā dobēs iestādīti dāliju gumi un citas vasaras puķes. Apcirpti arī dzīvžogi centra skvēros.
 
Tomēr visvairāk resursu Carnikavas Komunālserviss vasaras pirmajā pusē velta pļaušanai – kopā novadā nopļautas teritorijas vairāk nekā 30 ha platībā. Ciemu centru teritorijas šosezon nopļautas jau piecas reizes. Zāle nopļauta uz aizsargdambjiem Gaujas abos krastos, un ceļmalu izpļaušana motiek ar speciālo tehniku.
 
Lai nodrošinātu zāliena kvalitāti Carnikavas sporta kompleksa futbola laukumā, tas tiek pļauts reizi nedēļā un sausajā periodā tiek papildus laistīts.
 
Savukārt Carnikavas Komunālservisa namdari izremotējuši dienas centra "Pīlādzis" telpas, bet kalngaliešu centra "Kadiķis" ēkai salabots jumts. Turpinot atkritumu urnu atjaunošanu atpūtas vietās, tiek gatavotas vēl vairākas koka urnas ar vāku. Desmit no tām paredzēts izvietot Novadpētniecības centra apkaimē.
 
Rūpējoties par bērnu drošību, namdari regulāri pārbauda bērnu rotaļlaukumu atrakcijas, lai laikus konstatētu un novērstu bojājumus. Salaboti arī bojātie koka celiņi uz jūru Kalngalē, Garupē un pludmales laipa Garciemā, kur atjaunota arī grīda trim pārģērbšanās kabīnēm.
 
Svētku laukumā namdari pārkrāso pirms diviem gadiem uzstādītos solus, lai ar savlaicīgu uzlabojumu pasargātu no vides ietekmes izraisītiem bojājumiem.
 
Gaujmalā pie Novadpētniecības centra salabots laivu ielaišanas pontons. Jūlijā turpinās bērnu rotaļlaukuma attrakciju nomaiņa Gaujas ciemā.
 
Carnikavas Komunālserviss

Ādažu novada pašvaldības aģentūra
Carnikavas komunālserviss

Adrese: Stacijas iela 7, Carnikava,Carnikavas pagasts,
Ādažu novads, LV-2163


Tālr.: +371 67993705
e-pasts:

                

Reģ.Nr. 90001691745

AS SEB banka
LV65UNLA0050013449119
AS Swedbank
LV28HABA0551029413114
AS Citadele banka
LV87PARX0023202160001 
                       Simbols-e E-adrese