Drukāt

Pārdalīts finansējums iesākto infrastruktūras objektu pabeigšanai

.

pasvaldibas-finansejums

Visi pērn un šogad iesāktie infrastruktūras objekti Ādažu novadā tiks pabeigti kā plānots, neskatoties uz būtisku sadārdzinājumu.

Šovasar plānots pabeigt trīs nozīmīgus objektus Carnikavas pagastā – “Ūdens pakalpojumu attīstība Carnikavā, III. kārta”, “Laivu ielas (no Cēlāju ciema līdz jūrai Carnikavā) un tai pieguļošā stāvlaukuma projektēšana un izbūve” un “Aizvēju ielas Garciemā dubultā virsmas apstrāde”. Ģeopolitiskās situācijas dēļ strauji pieaugušas būvniecības izmaksas, tāpēc vajadzīgs papildu finansējums, lai objektus varētu pabeigt kā plānots jau šī gada jūlijā. Kopumā Carnikavas pagastā nepieciešamais papildus finansējums ielu infrastruktūras pabeigšanai ir 82 823 eiro apmērā.


Ceļu uzturēšanai paredzēto pašvaldības finansējuma daļu, kas veido 90 000 eiro, kā arī 25 000 eiro Dzirnupes ielas satiksmes organizācijas izmaiņām “Carnikavas komunālserviss” spiests pārdalīt par labu infrastruktūras objektu pabeigšanai , veicot grozījumus tās 2022. gada budžeta tāmē un uz vēlāku laiku atliekot ielu uzturēšanas darbus ielās ar mazāku satiksmes intensitāti. Galvenokārt tie ir iesēdumu labošana ar grants/šķembu materiālu, pretputekļu materiāla iestrāde, satiksmes organizācijas līdzekļu iegādes. Kopsummā infrastruktūras objektu pabeigšanai no ceļu uzturēšanas tiek novirzīti 86 617,39 eiro.

Ir uzsākta gājēju pārejas tehniskā projekta izstrāde Jūras ielā pie tilta pār Vecgauju. Projekts paredz gājēju pārejas izbūvi savienojot abas dambja daļas pār Jūras ielu. Diemžēl būvniecības sadārdzinājuma dēļ tā izbūve šogad, kā sākotnēji plānots, nebūs iespējama. Šeit jāpaskaidro, ka gājēju pāreja nenozīmē tikai svītru uzkrāsošanu uz asfalta. Jāievēro ir Latvijas Valsts ceļu izsniegto tehnisko noteikumu prasības – pieeju izbūve un labiekārtošana, apgaismojums, ceļa zīmes, marķējums u.c.

Ielu uzturēšanai līdzekļu tādējādi būs mazāk, kas visbūtiskāk ietekmēs ielas ar mazu satiksmes intensitāti, taču novada galvenajās ielās to uzturēšanas kvalitāte nemainīsies.

Jāpiebilst, ka 90 000 eiro liels finansējums ir paredzēts no valsts dotācijām Carnikavas pagasta ceļiem. Šī finansējuma apjoms paliek nemainīgs katru gadu, bet darāmo darbu apjoms būs ievērojami mazāks nozarē esošā sadārdzinājuma dēļ. Būtiska naftas cenu pieauguma dēļ gada laikā asfaltbetona saistvielas bitumena cena paaugstinājusies par 37%, līdz ar to šogad par tiem pašiem finanšu līdzekļiem var izdarīt krietni mazāk nekā pirms gada. Maģistrālās ielas un galvenie ceļi (asfaltbetona bedrīšu lāpīšana un greiderēšana) tiks uzturēti atbilstoši.

Projektā “Ūdens pakalpojumu attīstība Carnikavā, III. kārta” ielu segums tiks atjaunots atbilstoši līgumam – vietās, kur bija asfalts, tas tiks atjaunots, bet grants seguma ielās tiks veikta dubultā virsmas apstrāde. Arī Laivu un Aizvēju ielas projektos tiks veikta dubultā virsmas apstrāde kā plānots.

Ņemot vērā Krievijas uzsākto karu Ukrainā un tā sekas uz globālo ekonomiku, aicinām iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret ielu uzturēšanas pakalpojumu samazinājumu.

Aicinām iepazīties ar ielu un ceļu uzturēšanas prasībām Ādažu novadā zemāk pievienotajos materiālos. Informatīvu video skatīt ŠEIT

celu-uzturesana-visparigi

celu-uzturesana-vasara

 

 

Ādažu novada pašvaldības aģentūra
Carnikavas komunālserviss

Adrese: Stacijas iela 7, Carnikava,Carnikavas pagasts,
Ādažu novads, LV-2163


Tālr.: +371 67993705
e-pasts:

                

Reģ.Nr. 90001691745

AS SEB banka
LV65UNLA0050013449119
AS Swedbank
LV28HABA0551029413114
AS Citadele banka
LV87PARX0023202160001 
                      

Simbols-e E-adrese

 

Piekļūstamības paziņojums