Drukāt

Par decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrēšanu

.

20231101 114930
Ja Tu dzīvo daudzdzīvokļu mājā, galva lieki nav jālauza, jo notekūdeņu attīrīšanas iekārtas visu sakārtos videi draudzīgi.
 
BET, ja Tu dzīvo privātmājā, viensētā vai lauku teritorijā, ļoti iespējams, ka izmanto decentralizēto kanalizācijas sistēmu (DKS).
 
Vienalga, vai tas ir septiķis, krājtvertne vai bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta, galvenā atšķirība no centralizētās notekūdeņu apsaimniekošanas sistēmas ir tā, ka Tev pašam ir daudz vairāk jārūpējas, lai visa radītā notekūdeņu “šmuce” tiktu attīrīta.
 
Ir ļoti svarīgi rūpēties, lai DKS vienmēr būtu darba kārtībā, citādi daļa no Tava radītā piesārņojuma noplūdīs augsnē, pazemes ūdeņos un nonāks arī Tavā ūdens glāzē.
 
Pirms vairāk nekā pieciem gadiem daudzu Latvijas iedzīvotāju mērs bija pilns, jo kaimiņu neattīrītie kanalizācijas ūdeņi ietecēja vietējos grāvjos un peldvietās, bojājot dzīves vidi un radot apdraudējumu veselībai. Rezultātā mūsu valstī tika nolemts, ka visas DKS ir jāreģistrē un jāsakārto atbilstoši normatīvu prasībām.
 
Daļa iedzīvotāju to ir izdarījusi, taču liela daļa no atbildības izvairās.
 
Būtiski piebilst, ka noteikumi neaizliedz nevienu decentralizētās sistēmas veidu – tai skaitā pārvietojamo vai sauso tualešu lietošanu.
 
DKS reģistrācija ir pavisam vienkārša: īpašniekam ir jānosūta reģistrācijas pieteikums pašvaldībai, kura konkrētajā teritorijā veido decentralizētās kanalizācijas reģistru. Pieteikumā jānorāda, kam sistēma pieder un kāda veida sistēma tiek izmantota. Veidlapu vari atrast šeit!
 
Ja vēl neesi reģistrējis savu DKS vai zini kādu, kurš to nav izdarījis, atgādini, ka tas ir jāizdara.
 
Soda naudu par neizdarību varbūt varēsi samaksāt, bet piesārņotu vidi vai sabojātas attiecības ar kaimiņiem atgriezt harmonijā būs daudz grūtāk..

Ādažu novada pašvaldības aģentūra
Carnikavas komunālserviss

Adrese: Stacijas iela 7, Carnikava,Carnikavas pagasts,
Ādažu novads, LV-2163


Tālr.: +371 67993705
e-pasts:

                

Reģ.Nr. 90001691745

AS SEB banka
LV65UNLA0050013449119
AS Swedbank
LV28HABA0551029413114
AS Citadele banka
LV87PARX0023202160001 
                      

Simbols-e E-adrese

 

Piekļūstamības paziņojums