Par mežacūkām un citiem meža zvēriem

jacques-dillies-FxYhA-6Cnnk-unsplashPar mežacūkām un citiem meža zvēriem

Meža dzīvnieku parādīšanās apdzīvotu vietu tuvumā nav retums, īpaši, ja apdzīvotās vietas tuvumā ir mežaudzes.
Ja meža dzīvnieku sastopam ārpus meža, tātad tie meklē papildus barības avotus.
Meža dzīvnieki arī ļoti labi zin, ka apdzīvotās vietās nenotiek medības, tāpēc jūtas droši.
Saprotamas ir iedzīvotāju bažas par šo dzīvnieku klātbūtni, jo tie var radīt apdraudējumu gan mums, gan mūsu mājdzīvniekiem.

Carnikavā, dabas parkā "Piejūra" ir manītas mežacūkas, tāpēc sniegsim norādes, kā rīkoties, ja šo dzīvnieku satiekat:
1. nesekojiet mežacūkai, netrenkājiet vai kā citādi neprovocējiet;
2. nedrīkst kliegt;
3. nedrīkst vicināties ar rokām vai ar kaut ko mest dzīvniekam;
4. ja esat ar mājdzīvnieku, lēni un iespējami klusu virzieties no mežacūkas prom;
5. ja esat viens, mēģiniet nostāties aiz koka un nekustēties, kamēr mežacūka aiziet drošā attālumā.
Mežacūkas ir ļoti spēcīgas un drosmīgas. Ja tās jutīsies apdraudētas, nekavējoties uzbruks.
Ja baidāties no iespējamas tikšanās ar meža zvēru, ejiet caur mežu trokšņodami - tad zvēri laikus spēs mainīt savu uzsākto ceļa virzienu, izvairoties no Jūsu satikšanas!
Mežacūkām arī ļoti nepatīk cilvēku lietotās rūpnieciskās smaržas - ja būsi sasmaržojies, mežacūka saožot izvairīsies no Tevis jau laikus!