BIO konteineru izmantošanu

Clen R bio atkritumiTuvojoties vasarai un iestājoties siltākam laikam, lai izvairītos no nepatīkamiem aromātiem, bioloģiski noārdāmus atkritumus ieteicams izmest BIO noārdāmā vai papīra maisiņā.

Brūno konteineri lieto:
  • virtuves atkritumiem un ēdiena paliekām bez iepakojuma, piemēram, dārzeņu un augļu atgriezumiem, mizām un serdēm;
  • graudaugiem un to izstrādājumiem – maizei un konditorejai;
  • čaumalām, cietiem piena produktiem - biezpiens un siers, kafijas vai tējas biezumi;
  • augiem un to saknēm, lapām, zālei, zarie, kuru diametrs nepārsniedz divus centimetrus, mulčai, telpaugiem bez augsnes, novītušiem ziediem.
Šajā konteinerā nedrīkst izmest atkritumu plastmasa maisiņā, ēdiena pārpalikumus plastmasas iepakojumā. Tāpat tajā nedrīkst liet šķidrumus, piemēram, zupu, pienu vai kefīru. Arī tūjas nedrīkst izmest brūnajā konteinerā, jo to sastāvā ir dažādas ēteriskās eļļas, kas kavē sadalīšanās procesu.
Šobrīd bioloģiski noārdāmu atkritumu daudzums sastāda aptuveni 40% no sadzīves atkritumu apjoma. Uzsākot to šķirošanu, samazināsies sadzīves atkritumu apjoms, kā rezultātā iedzīvotāji varēs pieteikt retāku to izvešanu vai uzstādīt mazāku konteineru. Turklāt bioloģiski noārdāmu atkritumu apsaimniekošana ir par 40% lētāka nekā sadzīves atkritumu izvešana.