Drukāt

No nākamā gada BIO atkritumu šķirošana būs obligāta

.

Uzņēmums “Getliņi EKO” sāk informatīvu kampaņu “Uzliec brūno”, lai sekmētu bioloģiski noārdāmu (BIO) atkritumu šķirošanu, kas jau no nākamā gada būs obligāta Latvijā. Tādējādi iedzīvotājus aicina pieprasīt namu apsaimniekotājiem specializētus konteinerus, kas paredzēti BIO atkritumiem.

“BIO atkritumi ir viss, kas rodas no ēdiena pagatavošanas vai telpaugu un dārza apkopes darbiem. Mēs redzam, ka šobrīd lielākā daļa BIO atkritumus izmet sadzīves atkritumos.

Kampaņas laikā Latvijas, īpaši Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji, tiks aicināti pieprasīt nekustamo īpašumu un atkritumu apsaimniekotājiem specializētus konteinerus, kas paredzēti BIO atkritumu šķirošanai. Lai to izdarītu pirms valstī BIO atkritumu šķirošana ir obligāts pienākums, radīts digitāls rīks vietnē “navkurmest.lv”. Ar tā palīdzību ikkatram iedzīvotājam ir iespējams nosūtīt savam namu apsaimniekotājam virtuālu BIO atkritumu, lai pieteiktu brūno konteineru.Savukārt kampaņas “Uzliec brūno” vēstnese Kristīne Virsnīte izceļ, ka BIO atkritumu šķirošana izveido pieradumu un nesagādā grūtības: “Tas tiešām nav sarežģīti, tā nav augstākā matemātika vai kosmosa zinātne. Mums nav jāapgūst jauna profesija, vienkārši nedaudz jāizmaina savi ieradumi. Es ticu, ka mums katram ir mājās bļoda vai katls. Tas, ko mēs varam darīt – gatavojot ēdienu, nomizot, piemēram, kartupeļus vai gurķus un pēc tam ar šo bļodu aiziet uz BIO konteineru. Tas patiesībā ir tik elementāri.”

Ņemot vērā, ka Eiropas Padomes direktīva paredz no 2035. gada poligonos apglabāt tikai 10% no visiem radītajiem sadzīves atkritumiem, “Getliņi EKO” norāda uz iedzīvotāju paradumu maiņas nozīmi, kas var būt izšķiroši šo mērķu sasniegšanā. Kopumā poligonā aizvadītajā gadā nonākuši 410 000 tonnu atkritumu, no tiem 52% tika apglabāti “Getliņos”

Informācija apkopota no: https://www.getlini.lv/no-nakama-gada-bio-atkritumu-skirosana-bus-obligata/ SIA “Getliņi EKO”

Ādažu novada pašvaldības aģentūra
Carnikavas komunālserviss

Adrese: Stacijas iela 7, Carnikava,Carnikavas pagasts,
Ādažu novads, LV-2163


Tālr.: +371 67993705
e-pasts:

                

Reģ.Nr. 90001691745

AS SEB banka
LV65UNLA0050013449119
AS Swedbank
LV28HABA0551029413114
AS Citadele banka
LV87PARX0023202160001 
                      

Simbols-e E-adrese

 

Piekļūstamības paziņojums